خدا

 

بسم ا... نور

در نخستین روز هفته ، هنگامی که صدای ناقوس ها معبد به گوششان رسید ، یکی از شاگردان گفت :" همه ی ما در باره خداوند چیز های بسیاری شنیده ایم . در باره ی او چه می گویی و حقیقت و جودش اش چیست ؟

مصطفی هم چون نهال تازه رسته و جوانی که از باد و طوفان نمی ترسد ، در مقابل آنها ایستاد و گفت :" ای همراهان عزیز م ، دلی را مجسم کنید که دلهای همه ی شما را در خود جای می دهد . عشقی را تصور کنید که همه ی عشق هایی را که بررو حتان راه یافته است ، در بر می گیرد . رو حی است که همه ی ارواح را احاطه می کند و آوایی که بر همه ی صدا ها چیره می گردد و سکوتی که از همه ی خاموشی ها عمیق تر است . تا ابد به آن بیندیشید . سپس ، در اوج کمال خویش ، سعی کنید تا آن زیبایی را که از همه ی سرود ه ها ی دریا و جنگل پهناور تر است و آن عظمتی را که در عرش و جود دارد ، دریابید .

فاصله ی ستاره ی جبار در مقابل او در از یک گام بیشتر نیست و درخشش ستاره ی ثریا در برابر نور عصایش به نور کوچکی شبیه است که از قطره ی شبنم می تابد .

جستجوی شما برای یافتن خوراک ، پوشاک، اثاثیه و مسکن بوده است . پس اکنون ، در جستجوی آن موجود یکتایی باشید که نه در تیرس کمان شماست و نه دخمهای است که شمارا از غضب طبیعت مصون نگه دارد .

اگر سخنان کلام من برای شما همچون سنگ خارسخت و همچون معما ، پیچیده است، کمترین چیزی که شایسته شماست ، آن است که دلهایتان بشکند و نرم شود و آه و ناله ، شما را به سوی عشق و حکمت بزرگ خداوند بلند مرتبه هدایت کند ، به سوی آن قادری که مردم اورا " الله" می نامند. "

در آن هنگام سکوت همه جا را فرا گرفته بود و دلهایشان حیران و سرگشته شده و مامن جانشان و تب و تاب افتاده بود .

مصطفی که حال آن ها را چنین دید ، با مهربانی به آنه نگریست و گفت :" سخن گغتن در باره ی آن یکتای بلند مرتبه کافی است " .

 

                              بر گرفته از کتاب باغ پیامبر و خدایان زمین

"نوشته جبرا ن خلیل جبران "

/ 3 نظر / 12 بازدید
link69

اگر وبلاگ شما بازدید بالای 500 داره با لینک باکس69 می تونید بازدید اون را چندین برابر کنید(حتما امتحان کن) لینک باکس 69 چیست link69.ir شاید تا بحال در سایتها و یا وبلاگها دیده باشید که یک باکس درون سایت قرار داده شده که درون آن مطالبی وجود دارد که به صورت لینک می باشند لینک باکس69 با قرار دادن لینک باکس سایت درون سایتها و وبلاگهای پربازدید این امکان را به شما خواهد داد که مطالب شما مورد بازدید بسیاری از بازدیدکنندگان اینترنت قرار گیرد برای شروع کار باید چکار کرد؟ اگر سایت و یا وبلاگ شما جزو سایتهای با بازدید حداقل 500 نفر در روز می باشد به قسمت دریافت لینک باکس مراجعه نمائید و با دریافت کد و قرار دادن آن درون سایت و یا وبلاگ خود شروع به ارسال لینکهای برتر خود برای ما نمائید. لینکهای شما پس از تائید در لینک باکس تمامی سایتهای طرف قرارداد لینک باکس 69 قرار خواهد گرفت

دوستداران فیلم زینب

بسیار مطلب دلنشینی بود. جبران خلیل جبران نویسنده عمیقی است . بسیار عالی است که از نوشته های او استفاده می کنید. پاسخ پرسش شما در مورد خلقت انسان از گل و خلقت شیطان از آتش به نکته های دیگری اشاره دارد و معنای ظاهری آن مورد نظر نیست. این جمله سخن شیطان است که آدم از گل خشک آفریده شده و من از آتش آفریده شده ام. منظورش این است که آدم جسمانیت دارد و محدود است اما آتش مانند هوا آزادی عمل بیشتری دارد. البته شیطان به ظاهر انسان توجه کرد و غافل بود که انسان نیز از گل و آتش آمیخته است. البته مقصود صفات آتشی و صفات خاکی است نه خود خاک و خود آتش.

بهار

سلام نغمه جان سخن گفتن در مورد چیزی که حقیقت اش قابل ادراک نیست ، واقعا مشکل است ....و این رسالت بسیار سنگینی است که همه ی کسانی که به سوی او دعوت می کنند برعهده دارند . بسیار زیبا و پر معنا بود . امید که با عشق این معانی را ادراک کنیم . [گل]